راهنمای مراقبت و نگهداری صفحات گرانیت

یکی از بزرگترین ترس مردم در مورد سنگ طبیعی ، نگهداری از آن است. سختی گرانیت مانند الماس باعث می شود تا در برابر سایش ، لکه ها و گرما نفوذ ناپذیر باشد. (لازم به ذکر است که گرانیت در برابر فشار دمایی مانند شومینه هایی که سنگ در مدت زمان بسیار کوتاه منبسط می شود و منقبض می شود ، مقاومت نخواهد کرد.

متوجه خواهید شد که مراقبت از سنگ طبیعی خود آسان است. آب گرم ، مایع ظرفشویی ملایم و پارچه تمیز نرم به طور کلی تمام مواردی است که برای حفظ سطح پیشخوان گرانیت شما لازم است. بهترین مراقبت هایی که می توانید از سنگ طبیعی خود داشته باشید ، مراقبت های پیشگیرانه است. با رعایت چند پیشنهاد ، میزهای میز شما با حفظ ظاهر کاملاً جدید ، یک عمر دوام می آورند.

تمیز کردن و نگهداری اساسی گرانیت

از استفاده از محصولات پاک کننده با هر نوع اسید یا ساینده خودداری کنید. آنها ممکن است باعث رنگ زدگی یا خراش شوند.

بایستید ، به زانو در نیایید و روی میزهای خود ننشینید ، زیرا ممکن است ترک بخورد یا بشکند.

ماهی تابه یا سایر اشیا directly را مستقیماً روی میزهای خود قرار ندهید. این ممکن است باعث تغییر رنگ (عمدتا در گرانیت های تیره) و / یا ترک خوردگی شود. همیشه بین هر جسم گرم و گرانیت مانند سه پایه یا حصیر از یک سد محافظ استفاده کنید.

میزهای گرانیتی به طرز شگفت انگیزی در برابر لکه هایی مانند اسید سیتریک ، چای قهوه ، الکل یا شراب مقاوم هستند و خراشیدن آنها تقریباً غیرممکن است. با این حال ، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، هر زمان نشتی روی میزها را پاک کنید و نگذارید مایع یک شب روی میز بماند. توجه به این نکته مهم است که گرانیت بیشتر در معرض لک شدن توسط روغن است. مراقب باشید که هیچ قابلمه یا ماهیتابه ای را که دارای آثار روغن باشد ، در پایین سطح میز نگذارید. روغن و اسید را به محض وقوع از بین بریزید و با صابون ملایم و آب گرم تمیز کنید تا آسیبی به میزهای پیشخوان شما وارد نشود.

در صورت باقی ماندن لکه های روغن ، روش پاک سازی ویژه ای برای از بین بردن آلودگی های عمیق ، تنظیم شده با زمان و جرم وجود دارد. ضماد عمومی همراه با جوش شیرین کودک و آب بهترین راه حل است. ابتدا سطح گرانیت را با همان مایعی که باعث خمیر شده است مرطوب کنید. سپس خمیر ضماد را روی سطح گرانیت با ضخامت حدود ½ ”قرار دهید. ورق های پلاستیکی را روی قسمت ضماد بچسبانید و اجازه دهید تا ۴۸ ساعت بماند. ضماد را با کفگیر برداشته ، محل تمیز شده را با آب تمیز بشویید ، آب اضافی را پاک کنید و اجازه دهید سطح خشک شود.

گرانیت تمایل به جذب کف صابون دارد. به طور منظم با آب تمیز و داغ بشویید و از یک حوله کاغذی برای خشک شدن استفاده کنید. روش دیگر برای از بین بردن رسوبات آهک ، کف صابون ، لکه ها یا نشت های خشک شده ، استفاده از تیغ مستقیم با یک حرکت ملایم است. از محصولات پاک کننده آهک یا محصولات پاک کننده حاوی آمونیاک استفاده نکنید ، زیرا این امر بر روی مهر و موم سنگ تأثیر می گذارد.

برای لکه های لجباز می توانید از پشم فولاد خشک درجه ۰۰ یا یک پد بدون خراش Scotch Brite برای پاک کردن آنها استفاده کنید.

اجتناب از لب پر شدن

لب پر شدن  گرانیت یک اتفاق معمول نیستند. وقتی اتفاق می افتد ، پریدگی ها بیشتر در اثر ضربه زدن به لبه آشپزخانه ایجاد می شوند. هنگام کار با قابلمه ها و قابلمه های سنگین در اطراف پروفیل های گرانیت خود مراقبت کنید زیرا این موارد بیشتر در معرض خرد شدن هستند. اگر تراشه ای رخ داد و قطعه ای را پیدا کرد که بریده شده است ، آن را نگه دارید. اکثر مواقع می توان اپوکسی کرد و در جای خود قرار گرفت.

آب بندی

تست حوله کاغذی را انجام دهید تا مشخص شود آیا نیاز به آب بندی گرانیت دارید. برخی از انواع گرانیت هرگز به آب بندی احتیاج ندارند و افزودن سیلر به این نوع باعث ایجاد آشفتگی می شود. یک حوله کاغذی (بدون چاپ) یا یک حوله پنبه ای سفید را خیس کنید. حوله آغشته به آب را روی پیشخوان بگذارید و حدود ۵ دقیقه صبر کنید. آیا قسمت زیر حوله کاغذی از آبی که به گرانیت آغشته شده تاریک است؟ اگر رنگ آن تغییر نکرده باشد ، برای مقاومت در برابر نشت و لکه های پایه آب ، باید گرانیت شما مهر و موم شود.

آزمایش حلال را انجام دهید تا ببینید آیا یک لکه روغن وارد گرانیت می شود یا خیر. کافی است مقداری رقیق کننده رنگ روی میز بکشید و بگذارید ۵ لیتر برای ۵ دقیقه باقی بماند. اگر بعد از برداشتن آن ، سنگ تیره نشود ، همچنین یک ماده رنگ آمیزی روغنی مانند روغن پخت و پز نخواهد داشت. اگر هوا تاریک شد ، برای محافظت در برابر لکه های پایه روغن ، باید از یک سیلر بر پایه حلال استفاده کنید.

به طور خلاصه ، اگر گرانیت با آب یا رقیق کننده رنگ تیره شد ، آن را مهر و موم کنید. اگر هیچ آزمایش تغییر رنگی با این دو مایعات وجود نداشته باشد ، شما واقعاً نیازی به درزگیر روی صفحه گرانیت خود ندارید.

ما خدمات مهر و موم و مهر و موم را برای مشتریان جدید و یا بازگشتی ارائه می دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با خیال آسوده با ما تماس بگیرید.

فهرست